У рамках посилення взаємодії з громадськістю Смілянська міська рада уклала меморандум про співпрацю з благодійною організацією «Фонд Східна Європа». Меморандум передбачає реалізацію спільних проектів, спрямованих на розвиток громади.
Ознайомитись з текстом меморандуму
Перейти на сторінку з петиціями
Інструкцію по користуванню порталом місцеві петиції можна отримати за посиланням ІНСТРУКЦІЯ
ПОЛОЖЕННЯ про електронні петиції на території Смілянської міської територіальної громади
1. Загальні положення
1.1. Положення про електронні петиції на території Смілянської міської територіальної громади (далі – Положення) визначає детальний порядок поданя, основні вимоги та особливості розгляду електронних петицій у Смілянській міській раді.
1.2. Електронна петиція – це колективне звернення громадян до Смілянської міської ради через її офіційний сайт або інший визначений спеціалізований сайт за допомогою електронної ідентифікації особи, яка подається та розглядається відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян», статті 16 Статуту територіальної громади міста Сміли та цього Положення.
2. Порядок подання електронної петиції
2.1. Електронні петиції повинні стосуватись питань, які належать до повноважень та компетенції органу місцевого самоврядування, відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та чинного законодавства.
2.2. В електронній петиції має бути викладено суть колективного звернення, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти. На сайті, що здійснює збір підписів, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.
2.3. Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
2.4. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.
2.5. Для створення електронної петиції до органу місцевого самоврядування її автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму на офіційному сайті Смілянської міської ради або іншому визначеному спеціалізованому сайті, який здійснює збір підписів.
2.6. Електронна петиція оприлюднюється на офіційному сайті Смілянської міської ради або іншому визначеному спеціалізованому сайті, який здійснює збір підписів протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором).
2.7. У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.
3. Збір підписів на підтримку електронної петиції
3.1. Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному сайті Смілянської міської ради або іншому визначеному спеціалізованому сайті, який здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції, є датою початку збору підписів на її підтримку.
3.2. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначені статтею 16 Статуту територіальної громади міста Сміли:
- збір підписів на підтримку електронної петиції триває 30 календарних днів з дня опублікування її на офіційному сайті Смілянської міської ради або іншому визначеному спеціалізованому сайті;
- кількість підписів громадян на підтримку петиції становить 200.
3.4. Електронна петиція, яка у встановлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів розглядається як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
4. Порядок розгляду електронної петиції
4.1. Організаційне забезпечення роботи з електронними петиціями здійснює відділ організаційної роботи, діловодства, контролю та звернень громадян, зокрема:
4.1.1. не пізніше наступного дня після набрання необхідної кількості підписів інформує міського голову або особу, яка виконує його обов’язки, про дату початку і дату закінчення збору підписів, загальну кількість осіб, які підписали електронну петицію, суть та вимоги електронної петиції, прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції та адресу його електронної пошти;
4.1.2. не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання - не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції, розміщує повідомлення про початок розгляду електронної петиції на сайті Смілянської міської ради.
4.3 Після накладання резолюції міським головою або особою, яка виконує його обов’язки, електронна петиція невідкладно, але не пізніше двох робочих днів після набрання необхідної кількості підписів надсилається для опрацювання відділу забезпечення роботи міської ради та, за необхідності, іншому структурному підрозділу ради для підготовки проєкту рішення ради.
4.4. Міська рада розглядає електронну петицію невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Електронна петиція може бути як підтримана, так і не підтримана радою, рішення приймається виходячи із поставлених автором (ініціатором) вимог.
4.5. Якщо електронна петиція містить клопотання про її розгляд на громадських слуханнях відповідної територіальної громади, автор (ініціатор) петиції має право представити електронну петицію на таких слуханнях. У такому разі строк розгляду електронної петиції продовжується на строк, необхідний для проведення відповідних слухань.
4.6. Структурний підрозділ не пізніше наступного робочого дня після закінчення розгляду електронної петиції готує відповідь про результати розгляду порушених у ній із відповідним обґрунтуванням, яка оприлюднюється на офіційному сайті міської ради і в той же день надсилається у письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції. У відповіді можуть зазначатися заходи, яких було вжито або плануються для вирішення питань, викладених в електронній петиції, або обґрунтована відмова у разі не підтримання електронної петиції. До відповіді додаються копії усіх підготовлених проєктів рішень або прийнятих документів (рішень, розпоряджень, наказів тощо).
4.7. Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної петиції та строки їхнього збору зберігається не менше трьох років з дня її оприлюднення.